The Juan MacLean, Maserati ve Turing Machine gibi ünlü grupların da davulcusu Jerry Fuchs, Brooklyn'de talihsiz bir asansör kazasında yaşamını yitirdi.

 

34 yaşındaki sanatçı, bir yardım partisi dönüşünde arkadaşıyla birlikte asansöre bindi. Asansör katlar arasında sıkışıp kalınca, Fuchs ve arkadaşı asansörün kapısını açarak kata atlamaya çalıştı. Ancak Fuchs'un arkadaşı başarılı bir şekilde kata atlamayı başarırken o atlayamadı ve asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi.

Williamsburg'taki bir yardım partisinde, yardım amaçlı davul çalan Fuchs'un talihsiz ölümü onu tanıyanlar arasında büyük bir üzüntü yarattı.

MacLean grubunun kurucusu Juan MacLean, web sitesinde Fuchs'la ilgili bir mesaj yayınladı ve "Jerry benim en iyi ve en sadık dostlarımdan biriydi. O tanıdığım en iyi davulcuydu." diye yazdı.

Maserati de benzer şekilde internet sitesinde üzüntülerini belirten bir mesaj yayınladı ve, "Bunca yıl boyunca seninle müzik yaratabilmiş olmaktan büyük gurur duyuyoruz, Jerry. Kelimelerin ifade edebileceğinden daha fazla özleneceksin. Seni seviyoruz kardeş," dedi.

Turkishny.com/Gülten Sarı