Queens Uluslararası Film Festivali, Türk filmlerinin ve oyuncularının da katılımıyla 12 Kasım'da Long Island'ta başlıyor. 15 Kasım'a kadar sürece festivale Işıl Bağdadi'nin sahibi olduğu CAVU film yapım şirketi onur konuğu olarak katılıyor.

Ödül töreninde ise CAVU ve ortağı Michael Sergio, Movie Maverick ödülüyle ödüllendirilecek. Türk aktris Meltem Cumbul'a da Woman in Film ödülü verilecek. Anthony Quinn'in  oğlu Francesco Quinn, aktör Martin Kove ise Hayat Boyu Başarı ödülü alacak. Festivalde, efsane isimler Levon Helm, Waylon Payne, Jarrett Schaub, Guy Forstyth, Carolyn Wonderland ve Blues'ın dev ismi Hubert Sumlin de anılacak. Grammy ödüllü Kris Kristofferson da festivale katılacak isimlerden.

Festivalin açılış gecesi, Tolga Örnek'in beğenilen filmi Devrim Arabaları ile yapılacak. Film, 13 Kasım'da saat 7.00'de Sinatra Sanat Okulu'nda gösterilecek. Ardından da açılış partisi, Queens Plaza South Long Island'ta yapılacak.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

http://www.ravelhotel.com/default.aspx?pg=meetings&rp=gallery

Festivalde CAVU Pictures'a ait filmler de gösterilecek. İlk film ise, Jonathan LaPaglia, Michael Rodrick ve Frank Vincent'in rol aldığı Under Hellgate Bridge olacak. Ardında da ödül kazanan The Holly Land, The Real Dirt on Farmer John ve Take Out filmleri gösterilecek.

Filmlerin  gösterileceği adres olan Frank Sinatra Sanat Okulu için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

http://schools.nyc.gov/SchoolPortals/30/Q501/AboutUs/MapsAndDirections/default.htm

Bağdadi, Cuma günü saat 3.00'de film dağıtımı üzerine bir panelin de moderatörlüğünü yapacak. Pazar günü da saat 3.00'de Women in Film panelinde olacak.

Ödül töreni Pazar günü saat 5.00'te gerçekleşecek.

Daha fazla bilgi için:

www.queensfilmfestival.com

Turkishny.com