Moon and Stars Project’in 2009 sonbahar programı  “Güzelliği Aramak” dans gösterimi ve gazeteci Hrant Dink’in anıldığı “Ruh Halimin Güvercin Tedirginliği”  görsel sanat performansı ile devam ediyor.

 

New York merkezli Türk kültür ve sanat kurumu Moon and Stars Project The American Turkish Society ile işbirliği içinde sürdürdüğü sonbahar programı kapsamında iki yeni etkinlik ile seyircilerin karşısına çıkacak.

York Dance Works tarafından Korhan Başaran’ın kareograflığında sahneye koyulacak olan “Seeking Beauty (Güzelliği Aramak)” 6-8 Kasım 2009 tarihlerinde New York’un olduğu kadar modern dans sanatının en önemli merkezlerinden kabul edilen Merce Cunningham Studios’da sahne alıyor.

York Dance Works’un “Present Present Present (“Şimdi Şimdi Şimdi”) projesi kapsamında ilk gösterim olma özelliği taşıyan “Güzelliği Aramak,”  Couperin, Corelli, Handel ve Purçell’in barok bestelerine eşlik eden bir altılı kareografı ile başlıyor ve Lucy York Struever’un son çalışması “Şimdiki Zamanlar Eski Adımlar” ile devam ediyor. Program Matt Adams ve Marybeth Hanley’in düetleri* Korhan Başaran’ın “Ağıt” düeti ve Struever’in yenilenmiş bir kareografisi ile sona eriyor.

Daha ayrıntılı bilgi ve www.moonandstarsproject.org sitesini ziyaret edilebilir.