Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Ertuğrul Apakan için Turkish- American Business Forum üyelerince bir tanışma yemeği düzenlendi.

Apakan, göreve geldiği günden bu yana geçen 3 aylık süreç içinde gerçekleşen BM Genel Kurulu gibi yoğun gündemin ardından Türk- Amerikan çevresiyle tanışmayı sürdürüyor. Apakan bu kez Turkish- American  Business Forum  üyeleriyle, yine Forum’un üyelerinden Burak Karaçam’a ait, Manhattan Midtown’daki Madison Avenue üzerinde bulunan Pera lokantasında verilen öğle yemeğinde bir araya geldi.

Ertuğrul Apakan ve eşi Lale Apakan'ın birlikte katıldıkları öğle yemeğinde Mehmet Samsar ve eşi Feruza Samsar, Turkish- American Business Forum Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Erden-Arkonac, Hüseyin Ünver ve Av. Çiğdem Acar gibi isimler yer aldı.

Yemekte konuşan Ertuğrul Apakan, BM’de göreve geldiği günden bu yana geçen süre zarfında oldukça yoğun gündem içinde New York’ta yaşayan Türklerle ve örgütlerle çok sık biraraya gelemediğini ancak önümüzdeki dönemde Amerika’da yaşayan Türklerle yakından tanışmaktan memnuniyet duyacağını ifade etti.

Haber ve Fotograflar: Oktay Güney / Turkishny.com