New York Başkonsolosluğu Turizm Ataşesi Hasan Zongür’ün görevinin sona ermesi nedeniyle bir veda resepsiyonu düzenlendi.

Geçtiğimiz akşam Türk Evi’nde gerçekleşen resepsiyona Başkonsolos Mehmet Samsar ve eşi Feruza Samsar başta olmak üzere konsolosluk kadrosu, New York’taki Türk sanatçılar, dernek yöneticileri, işadamları ve yabancı konuklar katıldı.

New York’ta görev yaptığı süre içinde çok sevilen ve saygı duyulan bir isim olan Zongür’ün veda resepsiyonunda davetlilere yönelik konuşmasında Başkonsolos Mehmet Samsar,  Hasan Zongür’le beraber çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken Zongür’ün hem kişiliğiyle, hem yaptığı çalışmalarıyla New York’ta iz bıraktığını ve daima hatırlanacağını söyledi.

Samsar’ın ardından söz alarak konuklara hitap eden Zongür ise görev yaptığı 3 yıllık süredeki ekonomik kriz ortamına karşın Türkiye’ye gelen Amerikalı turist sayısını diğer yıllara oranla yüzde 30 artırmayı başardıklarını, bu başarının yalnız kendisine değil tüm turizm dairesinin ortak çalışmasına ait olduğunu dile getirdi.

Hasan Zongür, görev süresi boyunca her türlü çalışmalarında kendisini destekleyen Mehmet Samsar’a ve Feruza Samsar’a  özel teşekkürlerini sunarken “New York’ta edindiğim dostlara veda etmiyor, yakında görüşürüz diyorum. Ancak bu kez kesinlikle Türkiye’de!” esprisiyle salondakileri güldürürken yaptığı konuşmasıyla duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Konuşmaların ardından resepsiyon klarinet sanatçısı İsmail Lumanovski ve New York Gypsy All Stars grubu üyelerinin müziği eşliğinde devam etti.

Haber ve Fotograflar: Oktay Güney / Turkishny.com