Dünya genelinde Türk finansçıları ve ekonomistleri bir araya getiren Finans Network, 12 Kasım Perşembe akşamı New York’ta Amerikan ekonomisinin görünümünü ve geleceğini tartışacak. Amerikan ekonomisi 2010 beklentilerinin , doların geleceğinin ve gelecek dönem faiz politikalarının ele alınacağı panel, JP Morgan’ın Park Avenue’deki binasında gerçekleşecek. Panele ayrıca New York’taki finans sektöründen çok sayıda üst düzey yöneticinin katılması bekleniyor.

Finans Network Amerika sorumlusu Şeref Türkmenoğlu, “üç dönemdir küçülen Amerikan ekonomisi en son çeyrekte yüzde 3.5 büyüyerek yeni bir döneme adım attı. Krizden çıkıldığına dair işaretlerin artmaya başladıgı bu günlerde kriz sonrası yeni dünya ekonomisi ve doların rezerv para kimliğini tartışmamız gerekiyor” dedi.

Bir süre önce Türkiye’ye dönen Finans Network Başkanı Serdar Kaya ise “Türk finansçılar olarak dünya genelinde güzel çalışmalar çıkartıyoruz ve dünya ekonomisini yakından takip ediyoruz. Kriz sonrasında ekonomi ve finansta bir çok kavram ve strateji değişecek. Yeni dünya düzenini tartışmak ve kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. New York’ta üst düzey yöneticilere ulaşabilmek ülkemiz ve toplumumuz adına olumlu bir gelişme.” dedi

Beyaz Saray’da ekonomi danışma kurulunda görev almış ve halen Standard & Poor’s’un baş ekonomisti olan David Wyss , Reuters Amerika eski CEO’su ve Asset Control başkanlığını yürüten Phil Lynch,  JP Morgan ekonomisti Haseeb Ahmed konuşmacı olarak katılıyor. Panelin yoneticiliğini ise kariyerine New York’ta devam eden Serhan Seçmen gerçekleştirecek.

Panelin detaylarına www.finansnetwork.com sayfasından ulaşılabiliyor.