Brooklyn'de hemşireler ailesinin izni olmadan epilepsi hastası bir kız çocuğuna domuz gribi aşısı vurulunca kız fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı.

 

Epilepsi hastası 6 yaşındaki Nikiyah Torres, okulunda ailesinin izni olmadan domuz gribi aşısı oldu. Ancak aşıdan kısa bir süre sonra Torres kötüleşti. Midesi bulanan ve kusmaya başlayan minik kız hastanenin acil servisine kaldırıldı.

Torres'in annesi 26 yaşındaki Naomi Troy, vücudu aşıya alerjik tepki veren kızına kendisinden izinsiz aşı yapılması karşısında çok öfkeli olduğunu söyledi.

Crown Heights'deki Kamu Okulu 335'de gerçekleşen olaydan sonra Nikiyah çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Troy, kızının domuz gribi aşısı olup olamayacağı konusunda doktorlarından bir tavsiye bekliyordu. Hemşire, aşı için elindeki listeden bir isim okuyunca Nikiyah'ın öğretmeni yanlış anladı ve aşı için Nikiyah'ı götürdü.

Anne Troy, "Okul korkunç bir hata yaptı. Kızıma adını bile sormadılar. Böyle bir hatayı nasıl yapabilirler." sözleriyle öfkesini dile getirdi.

Benzer bir olay da Staten Island'da yaşandı. Hemşireler, yine ailesinin izni olmayan bir çocuğa domuz gribi aşısı yaptı.

Turkishny.com/Gülten Sarı