New York Manhattan Motor Cars Show etkinliğinde düzenlenecek moda show'da ilk kez bir Türk ressam Şefkat İşlegen de eserleriyle Türkiye'yi temsil edecek.

Ünlü oto markalarının sergileneceği Motor Cars Show'un içinde yer alan moda etkinliği New York için büyük önem taşıyor. Türk sanatçı İşlegen, bu yıl içinde Los Angeles'ta düzenlenen World Art Vakfı sanat fuarında dördüncü olmayı başararak bu etkinliğe davet edildi. Moda show'a davet edilen sanatçılar arasında WAF'da ödül alan sanatçılar bulunuyor. Etkinliğin organizatörlüğünü New York'ta yaşayan ünlü sanatçı Grace Edwards yapıyor. Carina Hoijer, Catharina Eden ve Şefkat İşlegen de, Los Angeles'taki başarıları nedeniyle show'a davet edildi.

Show'a her sanatçı 5 elbise ile katılıyor. Ancak ilk kez bir Türk sanatçının böylesi bir etkinliğe katılması büyük önem taşıyor. Şefkat İşlegen, sunacağı tasarımlarda Türkiye'nin renklerini çağrıştıran beyaz ve kırmızıya ağırlık verdi. İşlegen, özgün baskı resimlerini elbiselerin üzerine uygulayacak.

Etkinliğin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına denk gelmesi nedeniyle Newyork Başkonsolosu  Mehmet Samsar  ve Kültür Ateşesi etkinliğe katılacak.