Manhattan'da elmas tüccarlığı yapan, işleri ve sağlığı bozulan 76 yaşındaki Morris Green, önce yatakta uyuyan karısını öldürdü sonra da kendini vurdu.

Polis, Green'in 5. Cadde'deki dükkanını açmaması üzerine alarma geçti ve Morris'in evine yöneldi.

Ancak polis, Morris'in Queens Fresh Meadows'taki apartman dairesine vardığında şoke eden bir manzara ile karşılaştı. Morris ve 30 yıldır evli olduğu karısı Charlotte kanlar içinde yataklarında yatıyordu.

Komşudan alınan anahtarla içeri giren polis, cinayetin ve intiharın 38 kalibrelik bir silahla yatakta işlendiği sonucuna vardı.

İşleri ve sağlığı bozulan Green, mücevher işinde olduğu için daha önce güvenlik amacıyla lisanslı bir silah edinmiş ve olay gününde de bu silahı kullanmıştı.

Soruşturmayı yürüten yetkililer, ekonomik krizle birlikte Green'in işlerinin bozulduğunu ve bulanık bir gelecek yerine karısının ve kendisinin hayatına son vermeyi seçtiğini açıkladı.

Komþuları karı-kocanın ciddi sağlık problemleri olduğunu ve tedavi masraflarının giderek arttığını belirtti.

Ancak, Green ailesini tanıyan bazı kişiler, Green'in kendisini ve karısını öldürmüş olabileceğine inanmayı reddetti. Komşularından Tim Kaziu, "Hayır. Onun böyle birþeye karışma ihtimali sıfır. O mükemmel bir adam. Her zaman gülen ve şaka yapan bir adamdı," diye konuştu.

Turkishny.com/Gülten Sarı