2 hafta önce Manhattan'da bulunan ve hafızasını kaybettiği belirlenen kızın kimliği tespit edildi. Kızın ailesi de bulundu. Baba, kızının dönem dönem hafızasını kaybettiğini doğruladı.

New York'ta gizemli bir şekilde ortaya çıkan kızın, aslen Washington'lu olduğu, evden ayrılmadan önce banka hesabını boşalttığı ve herşeyi geride bırakarak New York'a geldiği anlaşıldı.

Kimliği Kacie Aleece Peterson olarak tespit edilen 18 yaşındaki kız, Washington Hansville'den ayrılmadan önce, Bank of Amerika'daki 400 dolarlık hesabını boşaltmış. Ancak, kız daha sonra cüzdanı, kimliği, cep telefonu, kıyafetleri ve bisikletini Wal-Mart'ın önünde bırakarak Washington'u terk etmiş.

Polis, kızın New York'a nasıl geldiğini hala araştırıyor.

Yetkililer, kızın hafıza kaybının gerçek olabileceğini belirtiyor. Kızın babası Henry Peterson Colville, kızının dönem dönem hafıza kaybı yaşadığını söyledi.

Mayıs ayında Kacie Peterson, aile çiftlik evinin yakınından geçen bir dere kenarında uyurken bulunmuş. Kim olduğunu hatırlamayan Kacie'nin vücudu da siyaha boyanmıştı. Olaydan sonra kız hastaneye kaldırılmıştı.

Baba, başka bir olayda da kızını odasında baygın yatarken bulduğunu açıkladı.

Kızıyla olan ilişkisini 'zor' olarak tanımlayan baba, Kacie'in okulda başarılı olması için ona çok baskı yaptığını kabul etti. Kingston lisesi'nde okuyan ancak sadece 3 hafta bu okula devam eden Kacie'in okulda sessiz, asosyal ve arkadaşsız olduğu belirtiliyor.

Kacie halen New York'ta tedavi görüyor.

Turkishny.com/Gülten Sarı