Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Cumhuriyetin 86. yılında New York’ta düzenlenecek çeşitli etkinliklerle Amerikalılara Türkiye’nin modern yüzünü tanıtmaya hazırlanıyor. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Cumhuriyetin 86. yılında New York’ta düzenlenecek çeşitli etkinliklerle Amerikalılara Türkiye’nin modern yüzünü tanıtmaya hazırlanıyor.

New York’ta, günde 1 milyon kişişin başta ulaşım ve alışveriş için kullandığı tarihi Grand Central Terminalinde düzenlenecek etkinliklerde Türkiye tanıtımı yapılacak.

TADF Başkanı Kaya Boztepe, Cumhuriyetin 86.yılını kutlamak için gerçekleştirecekleri etkinliklerde, Türkiye’nin modern yüzünden kesitleri Amerikalılara tanıtmak amacında olduklarını belirterek,"Laik Cumhuriyetimizi, Cağdaş Türkiyemizi ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü en iyi şekilde Amerikalılara tanıtmak istiyoruz" dedi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Cumhuriyetin 86. yılında New York’ta düzenlenecek çeşitli etkinliklerle Amerikalı lara Türkiye’nin modern yüzünü tanıtmaya hazırlanıyor.

New York’ta, günde 1 milyon kişinin başta ulaşım ve alışveriş için kullandığı tarihi Grand Central Terminalinde düzenlenecek etkinliklerde Türkiye tanıtımı yapılacak.

TADF Başkanı Kaya Boztepe, Cumhuriyetin 86.yılını kutlamak için gerçekleştirecekleri etkinliklerde, Türkiye’nin modern yüzünden kesitleri Amerikalılara tanıtmak amacında olduklarını belirterek, " Laik Cumhuriyetimizi, Çağdaş Türkiyemizi ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü en iyi şekilde Amerikalılara tanıtmak istiyoruz." dedi.

New York’un tarihi Grand Central Terminali’nde “ Turkish Celebration ” adıyla, 20-23 Ekim tarihlerinde düzenlenecek etkinliklerin tanıtımı dün gece Manhattan’da Pera Mediterranean Brasserie’de düzenlenen bir resepsiyonla tanıtıldı.

Resepsiyona, Amerikalı basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. New York’un en kalabalık terminali olan tarihi Grand Central terminalinin Vanderbilt Hall salonunda dört gün sürecek olan etkinliklerde, çeşitli Türk ürünlerini tanıtan standlarda yer alacak. Canlı performansların da sergileneceği etkinliklerde, Türkiye’yi tanıtan filmlerde yayınlanacak. Çeşitli Türk sanatçıların dans ve müzik performansları yer alacağı etkinliklerde Türk folkloründen örnekler sunulacak.

-BOZTEPE:LAİK CUMHURİYETİMİZİ AMERİKALILARA TANITACAĞIZ-

Resepsiyonda bir konuşma yapan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Kaya Boztepe, Cumhuriyetin 86.yılını kutlamak için gerçekleştirecekleri etkinliklerde, Türkiye’nin modern yüzünden kesitleri Amerikalılara tanıtmak amacında olduklarını belirterek,"Laik Cumhuriyetimizi, Çağdaş Türkiyemizi ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü en iyi şekilde Amerikalılara tanıtmak istiyoruz." dedi.

-ZEYTİNYAĞLILAR İZMİR’DEN -

İzmir Konak Belediyesi’nin açacağı standa Türk zeytinyağının tanıtımı yapılacak,Verde firmasının hazırladığı minik şişelerdeki zeytinyağları da Amerikalı ziyaretçilere dağıtılacak. İzmir Konak Belediyesi ayrıca Türkiye’den getireceği aşçılar tarafından hazırlanan zeytinyağlı yemeklerimizden örnekleri de paketlenmiş olarak ziyaretçilere dağıtacak. Türk kahvesi ve Güllüoğlu baklavalarını da ücretsiz olarak Amerikalılara dağıtılacak. Günde 1 milyon kişinin başta ulaşım ve alışveriş için kullandığı tarihi Grand Central Terminalinde modern Türkiye’yi anlatan 100 bin katalog dağıtılacak

ANKA