Manhattan'da sahte taksi şoförlüğü yapan 30 yaşındaki Torkieh Sadagheh bir kadına tecavüz etmek ve diğerine de tecavüze kalkışmak suçlarından 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tecavüzcü Sadagheh, suçunun cezasını fazla ağır bulmuş olacak ki kararı veren hakime "Hitler'den de kötüsün" diye bağırdı. Adam, tecavüz iddialarını reddedip birlikte olduğu kadının hayat kadını olduğunu iddia etti.

Polis aracına bindirilip götürüldüğü sırada, Manhattan Yüksek Mahkemesi hakimi Thomas Farber'a  "Bu iki kadın benim anayasal haklarımı kötüye kullanıyor" diye bağıran suçlu, "Birincisi fahişeydi, ikincisini de evine götürdüm." dedi.

Manhattan Lincoln Town Car'da aldığı kadına tecavüz ettiği için cezalandırılan Sadagheh karara itiraz ederken kadın kurbanlardan Monica Maneiro, tecavüzden kurtulup polise taksinin plakasını bildirdi ve polis suçluyu yakaladı.

Suriye asıllı Sadagheh, "Seks Amerika'da yasal" diyerek tecavüzü reddetti ve kadınla 40 dolar karşılığında birlikte olmak için anlaştıklarını söylese de hakimi ikna edemedi.

Hakim kararında, adamın 15 yıldan daha fazla cezayı hak ettiğini savundu.

Turkishny.com/Gülten Sarı