New York'ta 12 yaşındaki bir çocuk, 8 yaşındaki erkek kardeşini silahla vurarak öldürmekle suçlanıyor.

Yetkililer cinayetin ardındaki sebeple ilgili bilgi vermekten kaçınıyor. Yetkililer, çocuk suçlunun 13 yaşından küçük olduğunu ve bu nedenle bir yetişkin olarak cinayetten yargılanamayacağını ancak çocuk olduğu için Delaware Kent Aile Mahkemesinde ikinci derece cinayetten yargılanacağını belirtti.

Cezai Yargı Hizmetleri sözcüsü Janine Kava, cinayeti işleyen çocuğun ve erkek kardeşinin olay anında evde yalnız olduklarını, büyük olanın kardeşine tek el ateş ettiğini ve onu ölümcül şekilde yaraladığını söyledi. Küçük kardeş hemen Wilson Regional Medical Center'a kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Polis, önceleri büyük kardeşin silahı yanlışlıkla ateşlediği kanısına vardı ancak olay detaylı olarak incelendiğinde cinayetin kasıtlı olduğu ortaya çıktı.

Polis şefi Van Auken, aile ve ailenin de yargılamaya dahil olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Yaşları nedeniyle çocukların kimlikleri hakkında bilgi verilmezken, komşulardan biri ölen çocuğun adının Daniel Schaeffer olduğunu kaydetti.

Çocuğun kimliği hakkında bilgi veren aynı komşu, iki kardeşin birbirine çok yakın olduklarını ve evde eğitim aldıklarını söyledi.

Komşu Edith Lobdell, "Çok üzücü. İyi bir aileydiler. Onları kış için odun keserken görürdüm. El sallardım. Kimse onlar için olumsuz bir şey düşünmüyordu," diye konuştu.

Turkishny.com/Gülten Sarı