Arkadaşlarıyla gittiği bir ev partisinden dönen 11 yaşındaki minik kız, sarhoş araç sürücüsünün kaza yapmasıyla hayatını yitirdi. Bronx'ta meydana gelen olayda, 31 yaşındaki Carmen Huertas bir ev partisi dönüşü 7 minik kızı aracına bindirdi ve yola çıktı. Ancak Huertas sahroştu ve bir anda aracının kontrolünü kaybederek bir korkuluğa ardından da bir ağaca vurarak durabildi.

Olay sonrası yapılan incelemede 11 yaşındaki Leandra Rosado'nun yaşamını yitirdiği, diğer kızların ise hafif şekilde yaralandığı ortaya çıktı.

Yetkililer, Huertars'ın kolunun kırıldığını ve alkol testinde yüksel alkollü çıktığını belirtti. Kadın şimdi araçla ölüme sebebiyet vermekten tutuklandı.

Kazada kızını yitiren ve annesiyle ayrı olduğu için kızını tek başına yetiştiren baba, "Bu olay bir cinayet. Tüm çocukları tehlikeye attı o kadın. Başka insanların yaşamlarını kendi ellerinize almaya hakkınız yok," diyerek acısını dışa vurdu.

Leandra partiye gitmeden önce babasını araçtan aramış ve 2 gün arkadaşında kalabilmek için izin istemişti. Baba da kızına izin vermiş ancak 2 gün sonra öğle yemeğinde evde olmasını istemişti.

Acı olayla yıkılan baba, "Neden bütün gazaplar beni buluyor. Masaları, sandalyeleri fırlattım, ağladım, bağırdım çağırdım. Neden ben? Kendimi öylesine kaybettim, öyle büyük acı hissettim ki. Neden benim kızım. O benim tüm dünyamdı." sözleriyle feryat etti.

Turkishny.com/Gülten Sarı