Brooklyn'de bir balıkçı, arabalarıyla birlikte Brooklyn'de bir koya uçan ve sulara gömülen bir anne ile iki genç kızını arabadan çıkararak hayatlarını kurtardı.

 

42 yaşındaki balıkçı Keith Gorman, Speepshead Koyu'ndaki bir Pier 5 tersanesinde çalışırken, bir aracın koya girişe engelleyen engeli aşarak denize düştüğünü gödü.

Gorman, "Bir araba çarpma sesi duydum. Kalabalığa doğru koştum ve aracın sulara gömüldüğünü gördüm." dedi.

Balıkçı, suya gömülen gümüş rengi sedan otomobildekilere yardım etme kararı aldı. O sırada sürücü Alla Yelizarov emniyet kemerinden çıkamıyordu ve iki kızı aracın tepesine çıkabilmek için çabalıyor, çığlıklar atıyordu.

16 yaşındaki Talya Yelizarov, "Ne olduğunu gerçekten bilmiyorum. Arabayı park ederken birden kendimizi denizde bulduk." dedi.

Balıkçı Gorman hiç düşünmeden denize daldı. Botlarını ve ceketini çıkarıp suya atlayan Gorman, batan sedana doğru yüzdü ve Yelizarov'u emniyet kemerinden kurtardı ve onu pencereden dışarı çıkardı.

Kadın , "Yüzemiyorum, yüzemiyorum" diye bağırıyordu.

O sırada bir başka adam da suya atladı ve iki küçük kızı kurtardı. Daha sonra oradakilere anne ve kızlarını rıhtıma çıkardı. Yelizarov, bir akrabasını doğumgünü partisine gidiyordu ve aracını park ederken birden denize uçtu.

Aileyi kurtaran Gorman, "Suya atlamaktan başka çarem yoktu. Neyse ki aile şanslıydı. Herkes kurtuldu," diye konuştu. Baba David Yelizarov, "Ailemi kurtaranlara teşekkür etmek istiyorum. Tanrı onların çocuklarını korusun," dedi.

Turkishny.com/Gülten Sarı