Manhattanlı minik Jasmina Anema, tam ilik kanserini yendi diye sevinirken doktorlardan gelen kötü bir haberle yıkıldı. İlik nakline rağmen hastalığı tekrarlamıştı. Hem de yüzde 10'luk ihtimale yakalanarak...

Aylar önce, uygun ilik bulunması için New York'ta örnek bir seferberliğe neden olan 6 yaşındaki Jasmina için herşey yeni ilik bulunana ve nakil yapılana kadar çok güzeldi. Ancak birşeyler yolunda gitmedi ve Jasmina yeniden kan kanserine yakalandı. Şimdi tüm şehrin duasına ihtiyacı var.

Doktorlar, çare olarak daha önce çocuklar üzerinde hiç uygulanmayan ağır bir tedaviyi işaret ediyor. Anne Thea Anema ise çok üzgün. Kan çanağına dönen gözleriyle kızının iyileşmesi için dua ediyor.

Anema, "Bu çok korkunç. Oysa ilik naklinden sonra en kötünün geride kaldığını düşünmüştüm. Kolay sokağa girdiğmizi sanmıştım. Yaşam normale dönüyor diye sevinirken şimdi tam bir yıkımla karşı karşıyayım," diyerek acısını anlatmaya çalıştı.

Bu yıl, Jasmina tüm kenti harekete geçirmiş, onlarca kişi ilik naklinde bulunmuştu. Şarkıcı Rihanna ve Paul Pierce de bağış için kampanyalara katılmıştı.

Turkishny.com/Gülten Sarı