Amerika Futbol Federasyonu Başkanı Mark Abbott bugün Türklerle buluşuyor. Abbott, Fenerbahçe USA tarafından gerçekleştirilen “Amerika’da Futbolun Geleceği” konulu söyleşinin konuğu olarak Türk Evi’ne geliyor.

Düzenlenecek söyleşi hakkında görüşlerini bildiren FB USA Başkanı Ekmel Anda, Amerika’daki Türk futbol kulüplerinin sayısının arttığını ve Amerika’da futbolu yönlendiren kuruluşun başkanını ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

FB USA Yönetim Kurulu Üyesi ve programın komite başkanı Ali Çınar ise, MLS’te söz sahibi olmak isteyen Türk spor kulüplerine ve futbolcularına yararlı olması amacıyla böyle bir söyleşi organize ettiklerini belirtti.

1996 yılında kurulan Profesyonel Futbol Ligi, Doğu Yakası’ndan 7 ve Batı yakasından 8 takım ile temsil ediliyor. 36 milyon futbol taraftarı olan MLS’in, 2009 futbol sezonun şampiyonu 22 Kasımda belli olacak. Adidas, Budweiser, Pepsi American Airlines gibi büyük firmaların sponsor olduğu Amerikan Futbol ligi, Los Angeles Galaxy’de oynayan, David Beckham, Arsenal'de top koşturmuş ve şu anda Seattle takımında oynayan Freddie Ljungberg, 2006 Dünya Kupasında Alman Milli Takımında top koşturan ve şu anda Kansas takımında oynayan Jimmy Conrad gibi birçok oyuncuyu barındırıyor.

Turkishny.com