Dünyaca ünlü Türk moda tasarımcısı Nedret Taciroğlu ‘Kybele’ temalı tasarımlarını Manhattan Park Avenue’deki The Waldorf-Astoria Otel’de gerçekleşen defilede tanıttı.

New York Moda Haftası çerçevesinde 2010 Bahar modası koleksiyonuna ait tasarımların yer aldığı defilede dünyanın en önemli moda dergilerinden Vogue baş editörü Anna Wintour, Vogue dergisinin Türkiye editörleri, çok sayıda İtalyan ve Rus moda tasarımcısı dikkat çekerken, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar da konuklar arasında yerini aldı.

alt

Dünya çapındaki defilelerde, Anadolu ve Türk kültüründen seçtiği temalarla bilinen Nedret Taciroğlu defilenin ardından Turkishny.com’a yaptığı açıklamada, ulaşmayı amaçladığı kesime ulaşmaktan ve onların olumlu tepkilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Taciroğlu, “New York önemli tasarımcıların olduğu bir kent, bu anlamda cok büyük bir platform. Burada çalışmak güzel bir duygu. Kybele konseptiyle buraya Türk kültürünü taşımış olduk, bu da bizi ayrıca sevindirdi” dedi.

alt

Nedret Taciroğlu’nun kızı ve baş asistanı Yasemin Taciroğlu ise Kybele koleksiyonunun beğenilmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek, Anadolu’nun antik çağlarından gelen bir dişi figürü 21. yüzyıla en modern ve yakışır şekliyle taşımaya çalıstıklarını söyledi ve bunu en iyi şekilde gerçekleştirmenin, heyecanlarına keyif kattığını belirtti.

alt

alt

Elle dergisi için de özel çekimlerinin tamamlandığı Kybele koleksiyonu dünya basınınca yakından izlendi.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Oktay Güney - Turkishny.com / Özel