Manhattan'da, sorunlu çiftlere terapi alanında uzmanlaşmış bir psikolog, geçimsizlik yaşadığı kocasını bıçakladı!

Kocasıyla konuşmakta zorluk çeken kadın kocasının her iki elini de bıçakladı ve bununla da kalmayarak adamın vücudunun çeşitli yerlerini de bıçakla yaraladı.

Riverdale'de bir psikoterapist olarak çalışan Joyce Poster-Lederman, Manhattan Ceza Mahkemesinde, kocası Selwyn Lederman'la 'vahşi bir seans' yaparak onu bıçaklama suçuyla yargılanıyor.

{jumi [google/code.html]}

Yetkililer, kadının evde kocasıyla tartışırken bu vahşi saldırıyı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Psikologun bu davranışı sonucunda hem alaycı hem de iğneleyici yorumlar yapılıyor. Onlardan biri de kadının öfke kontrol tekniklerini unuttuğu ve kocasına 'Defol, defol' şeklinde ilkel çığlıklar attığı yönünde. Kadın bağırmasının ardından da, 79 yaşındaki kocasının iki elini de delik deşik etti.

Saldırıya uğrayan kocaya neler hissettiği sorulduğunda yanıt vermedi.

1993 yılında Woody Allen ve Mia Farrow boşandıklarında psikolog Lederman, New York Times'a ikilinin ilişkileri hakkında yorum yapmıştı.

Lederman, ikilinin ilişkisi için en büyük problemin iletişimsizlik olduğunu iddia etmişti. Kadınların duyguları erkeklerin ise katı gerçeklerle hareket ettiğini savunmuştu.

O günlerde Lederman şu sözleri sarf etmişti, "Çiftler biraraya gelecek ve birbirlerine kendi açılarından neler hissettiklerini açıklayacak. "Neler hissediyorsun" diye soracak."

Lederman'ın avukat, olayın bir parça yanlış anlamadan ibaret olduğunu söyledi.

Turkishny.com / Gülten Sarı