Şu anda bölgemiz ve bizim için en önemli gelişme, Trump'ın pompaladığı İsrail ile İran arasındaki sıcak gerginliğin varabileceği noktadır. Tabii ki bizim için 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı seçimi ve milletvekili seçimleri de çok önemlidir. Ancak bilelim ki yaşadığımız coğrafyadaki vekalet savaşlarının yerini sıcak bir savaş alırsa, bu bizi doğrudan etkiler.

Trump ve Ortadoğu 

İran'ın dini liderlerinden Hatemi'nin cuma hutbesinde "İsrail aptalca bir saldırı yaparsa Tel Aviv ve Hayfa yok edilecektir" demesi, gerginliğin varabileceği noktayı gösteriyor.
İran'ın dini lideri Hamaney de Farhangian Üniversitesi'ndeki konuşmasında Trump'ın Arap ülkeleri liderlerine gönderdiği mektuptan söz ederken "O mektup bizde. Mektupta onlar için 7 trilyon dolar harcadığını ve onların da ne söylerse yapmaları gerektiğini belirtiyor" demişti.

Rekabet çok zayıf
Bizim yapacağımız seçimlere ve özellikle Cumhurbaşkanı seçimine gelince...
Adaylar arasında bereket ki Donald Trump türü bir uçuk kişilik yok... Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile diğer adaylar arasındaki açık fark da, bu seçime ilişkin sürpriz bir sonucun çıkmayacağını gösteriyor. Bu da meraka dayalı heyecan öğesini etkiliyor... Erdoğan'a rakip adaylar alışılmış afaki seçim söylemlerini seslendirirken, Erdoğan geçmişte yaptığı işleri gelecekte yapacaklarına teminat olarak gösteriyor.

"Onlara şunu deyin..."
Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan dün AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşurken gerçekten çarpıcı icraat bilançosunu hatırlattı ve "Size birileri geldiği zaman onlara şunu deyin" diye önerdi:
"- Hayatınızda bir Marmaray yapabildiniz mi? Siz hayatınızda bir Avrasya Tüneli yapabildiniz mi?
Siz hayatınızda bir Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapabildiniz mi? Bir Osmangazi Köprüsü yapabildiniz mi? Onlara bunları söyleyin."

Etkileyici rakamlar
"- İnternet altyapısında geniş bant abone neredeyse yoktu. Şu anda 69 milyon abone var. 43 bin konutun üzerine 817 bin konut ilave ettik. 79 senede 6 bin 100 km olan bölünmüş yola 20 bin km bölünmüş yol ilave ettik."
"- İstanbul'a geldiğimde su yoktu.
184 km'den su getirdik. Bizden sonra İstanbul'un su problemi olmadı.
Başarılarımız bizi daha büyük hedeflere yöneltti. 16 yılda 3.5 kat büyüttüğümüz bir Türkiye fotoğrafı çıktı."