Bridge to Türkiye Fund (BTF) San Diego halkası 5 Haziran Cumartesi akşamı Carmel Valley'de başarılı bir hayır gecesi gerçekleştirdi. Çok sayıda yerel gönüllü tarafından hazırlanan enfes Türk yemekleri eşliğinde katılımcılara BTF'nin Batman Kız Yurdu projesi tanıtıldı. Geceye katılan konuklar toplam $20,500 bağış yardımında bulundular.


Eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek üzere Baba Beni Okula Gönder kampanyası kapsamında ABD'de yaşayan Türkler ve Türk Dostu ABD'lilerin destekleri ile Batmanda 100 Liseli Kız çocuğunu barındıracak bir Kız Yurdunun yapımı planlanıyor.


2003 yılında kamu yararına çalışmak üzere kurulan BTF, yapılan bağışları IRS kanunlarına uygun şekilde vergi muhafiyeti sağlayarak ve kesintisiz olarak, tümüyle (100%)Türkiyedeki sivil toplum kurumlarına ve programlarına iletmekte.

BTF'nin projeleri, Amerikalı Türkler'in kökleriyle tekrar buluşmasına olanak vermek, vatandaşlık sorumluluk ve bilincini geliştirmek üzere yürütülmektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.bridgetoturkiye.org adresinde bulabilirsiniz.