ABD'nin Kaliforniya eyaleti Burlingame kentinde yaşayan Türk vatandaşları ve müslümanlar, Cuma namazında, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerler için dua etti.

Kaliforniya eyaleti Burlingame kentinde yaşayan Türk vatandaşları ve müslümanlar Cuma namazında, Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerler için duada bulundu.

Kentte bulunan Silikon Vadisi Diyanet Merkezi camisinde gönüllü imam olarak görev yapan Mahmut Karaçuban tarafından Türkçe ve İngilizce okunan Cuma hutbesinde vatan topraklarına, İslam dinine ve bayrağa sahip çıkmanın önemlerini vurguladı.

Karaçuban, Türklerin yanısıra müslüman topluluklarında katılım gösterdiği hutbe ve Mehmetçik için yapılan duayla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Afrin'de vatanı için mücadele eden Mehmetçik'e Kaliforniya'dan kardeşlik duygularını iletmek amacıyla böyle bir dua program düzenlediklerini belirten Karaçuban, ''Kahraman ordumuza, memleketimize ve İslam alemine birlik ve beraberlik içinde olmalarını, kardeşçe yaşamalarını ve memleketimizi korumanın, kollamanın ne kadar mühim olduğunu açıklayan bir hutbe okuduk." dedi. 

"Gönlümüz, düşüncelerimiz ve dualarımız hep anavatanla"

Silikon Vadisi Diyanet Merkezi Başkanı Süleyman Özyurt ise ''Çok uzaklardayız ama yakından takip ediyoruz. Gönlümüz, düşüncelerimiz ve dualarımız hep anavatanla. Ülkeler kendi güvenliğini savunmak için bu tür operasyonlarda bulunur. Türkiye'de en tabii bu hakkını kullanıyor." şeklinde konuştu.

Silikon Vadisi'nden Afrin'e dua gönderiliyor

Afrin operasyonu başladıktan sonra Silikon Vadisi Diyanet Merkezinde sabah namazında toplanan Türk vatandaşları ve müslümanlar imam Mahmut Karaçuban'ın Fetih suresini okumasının ardından askerlerimize dua ediyor.

Yaklaşık iki senedir faaliyet gösteren Silikon Vadisi Diyanet Merkezi, bölgede yaşayan Türk ve müslümanların bir araya geldikleri ve ibadetleri yaptıkları önemli buluşma adresi.

Kaliforniya'dan Zeytin Dalı Harekatı'na  dua ile ilgili görsel sonucu

AA