Bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali sona erdi.

15 Aralık’da sona ermesi planlanan ressam  Lütfi Karaaslan’ın Boston Üniversitesi Howard Thurman Center’daki  “Eğer SenYoksan” (If You Don’t Exist) adlı sergisi ise gördüğü ilgi üzerine 10 Ocak 2018’e kadar uzatıldı.

 

Ressam Lütfi Karaaslan’ın “If You Don’t Exist - Eğer Sen Yoksan” isimli solo sergisi  New England Türk Amerikan Kültür Derneği  (TACS-NE)  ve Boston Üniversitesi Howard Thurman Center’ın işbirliği ve Türk Hava Yolları’nın destekleği ile geçtiğimiz Kasım ayında başında ziyarete açılmıştı.

 

Sergiye ev sahipliği yapan Boston Üniversitesi Howard Thurman Center’in direktörü Katherine Kennedy, bu yıl da Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali ile resim sergisi, film yarışması, konser ve dans konusunda işbirliği içinde bulunmuş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Kennedy, Ulusal ve uluslararası konularda sürekli etkinlikler düzenleyen Howard Thurman Center’in festival ile yapılan işbirliği neticesinde küresel konulara sanat, film, müzik ve dans aracılığıyla değinebildiğini, bu işbirliğinin de bu nedenle çok uzun soluklu ve güçlü olduğunu ifade etti.

Her yıl festival programının Boston’da yaşayanların büyük beğenisini topladığını belirten festival yetkilileri festivalin Boston’da artık bir gelenek haline dönüşmesinden  ve gördükleri ilgiden duydukları  memnuniyeti ifade ettiler.

 

2018’de düzenlenecek olan 23. Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali’nin yine 29 Ekim – 15 Aralık  tarihleri arasında yer alacağı duyuruldu.

 

Festival programı hakkında daha fazla bilgiye http://www.bostonturkishfestival.org/ web sitesi adresinden ulaşılabiliyor.