Turkishny.com

Boston Başkonsolosluğu bir duyuru yayınlayarak 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren konsolosluk işlemlerinin  e-randevu alınmak suretiyle gerçeklestirileceğini duyurdu.

Boston Başkonsolosluğu’ndan konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle:

Değerli vatandaslarımız,

Sizlere daha iyi ve etkin hizmet verebilmek için Baskonsolosluğumuzdaki konsolosluk islemlerinin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren e-randevu alınmak suretiyle gerçeklestirilmesi öngörülmektedir. Sözkonusu uygulamayla, islem sürelerinin kısaltılması ve beklemelerin en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede, Baskonsolosluğumuzda islem yaptırmak isteyen vatandaslarımızın 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle konsolosluk subemize gelmeden önce randevu almaları gerekmektedir. Sözkonusu tarihten itibaren, cenaze nakil islemleri hariç, randevusuz islem yapılması mümkün olamayacaktır.

Randevular hafta içi her gün 09:00-13:00 saatleri arasında alınabilecektir.

Vatandaslarımız yaptıracakları konsolosluk islemlerini ve kendilerine uygun saati seçerek T.C. kimlik numaralarıyla birlikte asağıdaki link üzerinden e-randevularını alabilir, islem için ihtiyaç duyabilecekleri belgeleri sistem üzerinde ayrıca görebilirler:https://www.konsolosluk.gov.tr

Sistemin azami verimle isleyebilmesi ve beklemelere yol açılmaması için her bir islem için ayrı ayrı randevu alınması ve gerekli belgelerin eksiksiz bir sekilde hazırlanması tabiatıyla önem arzetmektedir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. BOSTON BAŞKONSOLOSLUĞU