Ülkenin güney doğusundaki Miami kentinde özel bir eğitim kurumu, silahlı okul baskınlarında kullanılmak üzere öğrencilere, kurşun geçirmez paneller satmaya başladı. 120 dolara satılan bu panellerin okul çantalarına yerleştirilerek kullanılabileceği de duyuruldu.

ABD'nin Florida eyaletindeki bir özel okul, silahlı okul baskınlarında öğrencilerin 'kendilerini koruyabilmeleri' için, onlara kurşun geçirmez paneller satmaya başladı.

120 dolara satılan bu panellerin okul çantalarına yerleştirilerek kullanılabileceği duyuruldu.

Florida Hristiyan Okulu yönetimi, bu kurşun geçirmez çantalar sayesinde öğrencilere, "daha yüksek seviyede koruma sağlamak istediklerini" açıkladı.

Okul müdürü George Gulla, yerel basına verdiği demeçte, "Böyle bir olaya yakalanıp, 'keşke' demektense hazırlıklı olmayı tercih ederim" dedi.

Image result for George Gulla gunproof

Silahlı baskın tatbikatı

Gulla, panellerin isteğe bağlı olarak satıldığını da söyledi.

Okul yönetimi silahlı okul baskınlarına yönelik tatbikatlar yaptığında, panellerin çantanın sırt yerine göğüs bölgesine takılmasını da tavsiye ediyor.

Amerika'da bazı firmalar kurşun geçirmez çanta üretiyor.

Pazar gecesi gerçekleşen ülkedeki son silahlı baskında, Teksas'taki bir kilisede, aralarında çocukların da olduğu 26 kişi öldürülmüştü.

ABD'nin Connecticut eyaletindeki Sandy Hook ilkokulunda 2012 yılında gerçekleşen silahlı saldırıda ise 20'si çocuk 27 kişi yaşamını yitirmişti.