ABD'de yapılan bir anket, Amerikan halkının arasında Trump’ın politikasından memnun olmayanların oranının yeniden yüzde 58’e ulaştığını ortaya koydu.

Wall Street Journal gazetesinin NBC televizyonuyla birlikte gerçekleştirdiği anket, ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve gelmesinden bu yana Amerikan halkı içinde Trump'ın politikalarından memnun olmayanların oranının yeniden maksimuma ulaştığını ve Trump’ın politikalarını destekleyen ABD’lilerin oranının yüzde 38’lere düştüğü görüldü.

'NFL FUTBOLCULARINA KARŞI TAVRI POPÜLARİTESİNİ DÜŞÜRDÜ'

Halkın en çok tepkisini çeken konular arasında Trump’ın NFL futbolcularına yönelik tavrının, sağlık alanında gittiği reformun ve Porto Riko’daki kasırga sonrası çalışmalarının öne çıktığı belirtildi.

Dış politikada konusundaysa halkta Trump’ın görevini gerektiği gibi yerine getiremediği algısı hakim, Kuzey Kore krizinde aldığı tavır da kamuoyu nezdinde olumsuz karşılanıyor.

Anketin 23-26 Ekim tarihlerinde 900 kişinin katılımıyla gerçekleştirildiği, sonuçlardaki yanılma oranının yüzde 3.27 olduğu belirtiliyor.

İlk defa kez geçtiğimiz haziranda Gallup International araştırma şirketinin yaptığı anket Trump'a duyulan sempatinin gerilediğini göstermişti.

ABD'lilerin yüzde 58’i Trump’ın politikasından memnun değil ile ilgili görsel sonucu