Nijer'deki saldırıda hayatını kaybeden ABD'li askerin eşi Johnson, yaptıkları telefon görüşmesinde Başkan Donald Trump'ın, eşinin adını hatırlayamadığını söyledi. Trump ise bu iddiayı reddederek, "Tereddüt etmeden adını söyledim" dedi.

Saldırıda ölen ABD'li asker La David Johnson'ın eşi Myeshia Johnson, ABC News'e verdiği röportajda Trump'ın ‘bocalamasının' kendisini ‘en çok yaralayan şey' olduğunu belirtti.

Image result for Myeshia Johnson,

Johnson, "Eğer eşim bu ülke için savaşıyor ve hayatını riske atıyorsa, neden onun adını hatırlayamıyorsun?" ifadelerini kullandı.

ABD'li çavuş La David Johnson, geçen ay Nijer'de düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti.

ABD Başkanı Donald Trump
‘SESİNDEKİ TON BENİ SİNİRLENDİRDİ'

Askerin eşi Johnson, ‘Trump'ın sesindeki tondan dolayı çok sinirlendiğini' belirterek, görüşmenin kendisini ağlattığını anlattı.

Johnson şöyle konuştu:

"Önünde eşimle ilgili bilgi vardı. İşte o zaman La David dedi. Eşimin adını hatırlamaya çalışırken bocaladığını duydum" dedi.

Trump ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD'li askerin adını hatırlayamadığına dair iddiayı reddederek şöyle yazdı:

"Çavuş La David Johnson'ın eşiyle çok saygılı bir diyalog gerçekleştirdim, ve en başından beri adını kullanarak konuştum, tereddüt etmeden!"