Turkishny.com

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi, Las Vegas'ta yaşanan ve ABD tarihinin en kanlı silahlı saldırısı olarak tarihe geçen saldırıyı kınadı.

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur TERZİOĞLU imzalı yayınlanan mesaj şöyle:

ABD’nin Las Vegas kentinde önceki gün yaşanan vahim olay bizleri derinden üzmüştür. Masum insanların üzerine ateş açarak onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan; gözü dönmüş, insanlıktan nasibini alamamış bir caninin işlediği bu katliamı şiddetle kınıyor, dost Amerikan halkının acılarını paylaşıyoruz.

Tüyler ürperten bu eylemin Las Vegas gibi sadece Amerika’nın değil, dünyanın da en önemli turizm ve eğlence merkezi olarak kabul edilen bir şehrinde gerçekleştirilmiş olması düşündürücüdür. Ancak her ne sebeple yapılırsa yapılsın bu tür olaylar karşısında soğukkanlılığımızı koruyup, bir birimize daha fazla kenetlenmeliyiz.

Toplumlar üzerinde infial yaratmayı amaçlayan bu tür insanlık dışı eylemlere en güzel cevabın da bu birlik ve beraberlikten geçtiğine inanıyoruz. Bu olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Maalesef yüzlerle ifade edilen yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum.

Saygılarımla

Uğur TERZİOĞLU
Başkan
Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi