ABD Başkanı Donald Trump, ırkçı ve ırkçılık karşıtı grupların karşı karşıya gelmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği Charlottesville kentini ziyaret edip etmeyeceği sorusuna, "Benim orada şaraphanem var" diye yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump
New York'taki Trump Tower'da bir basın toplantısı düzenleyen Trump, Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde yaşanan olaylarla ilgili soruları da yanıtladı.

Bir basın mensubu Trump'a, ırkçılık karşıtı grubun üzerine araç sürülmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği Charlottesville'i ziyaret edip etmeyeceğini sordu.

Trump bu soruya ilginç bir yanıt verdi:

‘Trump Winery, Eric Trump Wine Manufacturing LLC ile ilgili görsel sonucu

"Charlottesville'de evim var. Kimse benim Charlottesville'de evim olduğunu biliyor mu? Ah… Bir şaraphane. Charlottesville hakkında çok şey biliyorum, çok güzel bir yer. Ben aslında Charlottesville'de, ABD'nin en büyük şaraphanelerinden birine sahibim."

 Photo by Daniel Bush

TRUMP WINERY: DONALD TRUMP'LA BAĞLANTIMIZ YOK 

Öte yandan ‘Trump Winery'nin (Trump Şaraphanesi) internet sitesinde, şaraphanenin sahibinin Eric Trump Wine Manufacturing LLC olduğu belirtildi.

‘Trump Winery, Eric Trump Wine Manufacturing LLC ile ilgili görsel sonucu

Mother Jones'un aktardığına göre internet sitesinde şu ifadeler yer aldı:

"Trump Winery, Eric Trump Wine Manufacturing LLC ticari unvanına kayıtlıdır. Donald J. Trump, The Trump Organization veya ona bağlı herhangi bir şirketin, bu şirketle bağlantısı yoktur."

Trump'ın şaraphaneyi 2011'de satın aldığı, daha sonra kontrolünü oğluna devrettiği aktarıldı.

‘Trump Winery, Eric Trump Wine Manufacturing LLC ile ilgili görsel sonucu