1996 yılında Teksas eyaletinin Clear Lake şehrinde kurulan Clear Lake İslam Merkezi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine kahramanca karşı koyan Türk milletiyle ve yönetimiyle dayanışmasının ifadesi olarak Houston Başkonsolosluğu’na bir plaket ve mektup tevdi etti.

Houston Başkonsolosu Ferhat Alkan’ı ziyaret eden Merkez’in Erişim Koordinatörü İbrahim Ezghair geçtiğimiz yıl yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminden derin üzüntü duyduklarını, Müslüman-Amerikalıların Türk milletiyle ve yönetimiyle dayanışmasının bir nişanesi olarak bir plaket hazırladıklarını kaydetti.

Plakette “Türk milletiyle dayanışma halinde, 15 Temmuz 2016 darbe girişimini akim bırakan Allah’ın inayeti ile yönetiminin yanında kararlılıkla duran Türk milletini hatırlıyoruz” ifadesine yer verildi.

Başkonsolos Alkan, Ezghair'e, “Müslüman-Amerikalı toplumun bu desteğinin 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde yüreklerimize dokunduğunu, kendilerine müteşekkir olduğumuzu, plaketlerini Başkonsolosluğumuzda ilelebet sergileyeceğimizi, bu duygulandıran asil davranışlarını makamlarımıza sunacaklarını” belirtti.