ABD Başkanı Trump, G20 Zirvesi’ndeki koltuğunu kızı Ivanka’ya bırakmasını nedeniyle gelen suçlamalardan, başkanlık seçimindeki rakibi Clinton’ın kızı Chelsea’yi hedef alarak sıyrılmak istedi. Chelsea Clinton’ın Trump’a yanıtı gecikmedi.

G20 Liderler Zirvesi’nin yapıldığı Almanya’nın Hamburg kentine danışmanı yaptığı kızı Ivanka’yı da götüren, üstelik kısa süreliğine de olsa koltuğunu kızına emanet eden ABD Başkanı Donald Trump, gelen eleştirilere Twitter’dan yanıt verdi.

Angela Merkel - Donald Trump - Ivanka Trump

Önce koltuğunu Ivanka’ya bırakmasının gerekçesini açıklayan ardından da başkanlık yarışındaki Demokrat Partili rakibi Hillary Clinton’ın kızını Chelsea’yi hedef gösteren Trump, şunları yazdı: “Japonya ve diğer ülkelerle kısa görüşmeler yapmak için Konfreans Salonu’ndan çıkınca, Ivanka’dan koltuğu tutmasını istedim. Çok standart bir durum. Angela M (Almanya Başbakanı Angela Merkel) de benimle aynı fikirde! Chelsea Clinton’dan annesi ülkeyi satarken onun için koltuğu tutması istenseydi, bu Yalan Haber Medyası CHALSEA BAŞKAN derdi!”

37 yaşındaki Chelsea Clinton, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın tek çocuğu.