Kadınlara yönelik cinsiyetçi, yer yer sözlü tacize varan açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Trump, bu kez sert kayaya çarptı. Gazeteci Mika Brzezinski, kendisine “Estetik operasyondan sonra yüzünü kanıyordu” diyen Trump’a üzerinde “Küçük eller için yapıldı” yazan bir mısır gevreği kutusuyla yanıt verdi.

Basınla arasında soğuk rüzgarlar esen ve kadınlara karşı ayrımcı tutumu herkesin malumu olan ABD Başkanı Donald Trump, bu kez kadın bir gazeteciyi hedef tahtasına oturtmak istedi.

Her zaman olduğu gibi hakkında olumsuz haberler yapan MSNBC’nin sabah programı Morning Joe’ya Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Trump, sunucuları da hakarete varan ifadelerle eleştirdi. Programın kadını sucusu Mika Brzezinski’ye önce “IQ’su düşük kaçık Mika” diyen Trump daha sonra da şöyle yazdı: “Mika, piskopat Joe’yla (programın erkek sunucusu ve Mika Brzezinski’nin nişanlısı Joe Scarborough) birlikte yılbaşı öncesinde üç gün üst üste Mar-a Logo’ya gelip benimle görüşmek istedi. Yaptırdığı yüz gerdirme operasyonu sonrası yüzü fena halde kanıyordu. Hayır dedim!”

Trump’ın bu açıklamalarından sadece 20 dakika sonra Brzezinski’den karşı atak geldi. Trump, sıra dışı küçüklükteki elleriyle dalga geçen Brzezinski, üzerinde küçük bir kız çocuğu resmi ve “Küçük eller için yapıldı” yazısının yer aldığı bir mısır gevreği kutusunun fotoğrafını paylaştı.

MSNBC: ABD BAŞKANI VAKTİNİ ZORBALIK VE KİŞİSEL SALDIRILARLA GEÇİYORSA ABD İÇİN ÜZÜCÜ BİR GÜN

Trump’a MSNBC adına da kanalın sözcüsü Lorie Acio yanıt verdi. Acio, “Eğer ABD Başkanı işini yapmak yerine vaktini zorbalık, yalan ve kişisel saldırılarla geçiriyorsa Amerika için üzücü bir gün” ifadeleri kullandı.