ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün başkent Washington yakınlarında uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Parti Denetçisi Louisiana vekili Steve Scalise'in sağlık durumuyla ilgili sorunlar olduğunu bildirdi.

Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, Virginia eyaletinin Alexandria kentinde bir beyzbol sahasında silahlı saldırıya uğrayan Scalise ile ilgili "Bazı sorunları var ancak kendisi büyük bir savaşçıdır ve umuyoruz ki iyi olacaktır." ifadelerini kullandı ve Cumhuriyetçi vekilin yaşadıklarının ardından ülkede birlik havası oluşmasını umduğunu dile getirdi.

Bu arada Scalise'in kaldığı MedStar Washington Hastanesinden yapılan açıklamada, Kongre üyesinin 3. kez ameliyat edildiği ve sağlık durumuna göre başka operasyonlar da geçirebileceği kaydedildi.

Hastane, Scalise'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ancak gelişme gösterdiğini kaydetti.

Akşam saatlerinde ise Cumhuriyetçi ve Demokrat Kongre üyelerinin oluşturduğu beyzbol takımları, Washington National Park'ta bir gösteri maçında karşı karşıya geldi.

Çarşamba günü düzenlenen silahlı saldırıda Scalise'in yanı sıra 4 kişi yaralanmıştı. Saldırganın kimliği 66 yaşındaki James Hodgkinson olarak açıklanmıştı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI), silahlı saldırıyı "terör saldırısı" olarak tanımlamak için henüz erken olduğunu belirtmişti.

Image result for Steve Scalise

AA