Alexandria’da Cumhuriyetçi Kongre üyesi Scalise’ın da aralarında olduğu beş kişinin yaralandığı silahlı saldırının failinin, saldırı öncesinde çevredeki bir kişiye, “Antrenman yapanlar Cumhuriyetçi mi, Demokrat mı?” diye sorduğu ortaya çıktı.

ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Alexandria kentinde beyzbol oynayan Cumhuriyetçi Kongre üyelerine düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin önemli bir detay ortaya çıktı.

Saldırganın ateş açmadan önce antrenmandan erken ayrılan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Jeff Duncan’a beyzbol oynayanların hangi partinin mensubu olduğunu öğrendi. CNN muhabiri Rebecca Berg’in aktardığına göre, Duncan, “Saldırgan koşu kıyafetleri giyiyordu. Antrenman yapanlar Cumhuriyetçi mi, Demokrat mı? diye sordu” dedi.

Berg, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Duncan’ın nu konuşmayı polise bildirmeyi planladığını da belirtti.

Image result for James T. Hodgkinson

‘TRUMP DEMOKRASİMİZİ MAHVETTİ, ŞİMDİ ONUN ŞİRKETLERİNİ MAHVETME ZAMANI’

Öte yandan Reuters’ın üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde saldırganın 66 yaşındaki James T. Hodgkinson olduğunu kaydetti.

Hodgkinson’ın Demokrat Parti’nin ABD başkan aday adayı Bernie Sanders desteklediği, sosyal medya hesaplarında ABD Başkanı Donald Trump’a karşı mesajlar paylaştığı ve Trump karşıtı protestolara da katıldığı belirlendi.

James T. Hodgkinson

James T. Hodgkinson

Facebook’ta çok sayıda Cumhuriyetçiler karşıtı sayfaya üye olan Hodgkinson, sosyal medya hesabında 22 Mart’ta paylaştığı mesajında “Trump bir Hain. Trump Demokrasimizi Mahvetti. Şimdi Trump&Co.’yu mahvetme zamanı” ifadelerini kullanmıştı.

TRUMP: SCALISE’İN DURUMU CİDDİ AMA O GERÇEK BİR SAVAŞÇI

Bu arada saldırıda ağır yaralanan Kongre üyesi Steve Scalise’in durumu ciddiyetini koruyor. Scalise’i hastanede ziyaret eden ABD Başkanı Trump, ziyaret sonrası Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Trump, “Scalise’in durumu ciddi ama o gerçek bir savaşçı. Steve için dua edin” ifadelerini kullandı.