"The Washington Post" gazetesi sponsorluğu Türk Kültür Vakfı (Turkish Cultural Foundation) tarafından yapılan Stil ve Statü: Osmanlı Türkiyesinde Hanedan Kostümleri (Style and Status: Imperial Costumes from Ottoman Turkey) isimli sergiyi son on yılın en iyi sanat sergilerinden biri olarak nitelendirdi.

Smithsonian Enstitüsüne ait Arthur E. Sackler galerisinde Ekim 2005 - Ocak 2006 döneminde sergilenen, Topkapı Müzesinden getirilen iki düzineden fazla padişah kostümü ve Osmanlı hanedanına ait çeşitli elbiseleri içeren ve sponsorluğu Turkish Cultural Foundation tarafından yapılan "Style and Status" adlı sergi The Washington Post tarafından on yılın en mükemmel sergilerinden birisi olarak değerlendirildi.

Serginin sorumlusu, tecrübeli akademisyen Dr. Nurhan Atasoy ise New York Times ve Washington Post tarafından yapılan yorumlarda serginin başarısı ile ilgili olarak övgüye layık görüldü.

Serginin en önemli aşamalarından birisi de, Osmanlı hanedanına ait kıyafetlerin Dr. Atasoy önderliğinde Topkapı Sarayında özel olarak kurulan bir atölyede tamirattan ve koruma işlemlerinden geçirilmesiydi.

"Style and Status" isimli sergiye http://www.asia.si.edu/exhibitions/online/styleAndStatus/ adresi üzerinden göz atabilirsiniz.

Turkishny.com