Ziraat Bankası New York Şubesi müdürü Atilla Mermer bu ay Amerikan Türk Ticaret Odası ATCOM’un tekrar konuğu oldu.

Mermer, daha önce ATCOM yönetimini ve üyelerini yakından tanımak için güney New Jersey ve Pennsylvania bölgesine iki defa ziyarette bulunmuştu. Mermer gezisinin üçüncü ayağı olarak bu kez ATCOM’un Delaware eyelatindeki üyeleriyle tanışma toplantılarına katıldı.

Ev sahipliğini Delaware Eyaletinin en büyük üçüncü granit firması olan Troy Granit’in yaptığı gezide, Mermer iş adamlarının sorunlarını ve bekletilerini yerinde dinledi. Bölgedeki işletmeleri tek tek gezen Mermer, daha sonra Golden Dove Diner’da toplanan bölge iş adamlarına Ziraat Bankasının sunduğu hizmetler hakkında bilgi verdi ve krizde alınması gereken finansal önlemleri anlattı. Mermer ayrıca, bankanın SBA kredileri yetkilisi olduğunu bildirdi. İş adamlarına Türkiye’deki mal varlıklarını ipotek göstererek Amerika’da kredi baş vurusu yapabileceklerini belirtti. Amerika’daki mal varlıklarını ipotek gösterip Türkiye’de kredi alma konusunda da bankanın bir takım hukuki çalışmalar yaptığı müjdesini yeniledi.

ATCOM Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık, Ziraat Bankası Müdürü Mermer’e bölgeye ve ATCOM’a gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti ve ATCOM üyeleriyle tanışma programı çerçevesinde önümüzdeki aylarda kendilerini Philadelphia’a beklediklerini bildirdi.