ABD'de yıllar sonra ortaya çıkan ve eski ABD Başkanı John F. Kennedy'nin de bulunduğu öne sürülen bir fotoğraf tartışma yarattı.

1963 yılında Dallas'ta suikaste uğrayarak hayatını kaybeden ABD'nin 35. başkanı John F. Kennedy'nin de bulunduğu iddia edilen fotofrafta bir teknede çıplak halde suya atlayan kadınlar görülüyor.

TMZ internet sitesine göre, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olan fotoğrafta güvertede güneşlenen kişi o zaman senatör olan John F. Kennedy.

Fotoğraf 1950'lerin ortalarında çekilmiş. Fotoğrafın JFK ve kardeşi Ted Kennedy ile senatör George Smeathers'ın birlikte çıktığı Akdeniz'deki iki haftalık mavi yolculuk sırasında çekildiği sanılıyor.

Siyah beyaz fotoğrafta dört çıplak kadın görülüyor. İkisi güneşlenirken, ikisi suya atlıyor. JFK'in de fotoğrafta solda güvertede güneşlenirken görülen kişi olduğu belirtiliyor.

TNZ, uzmanlarca analiz edilerek gerçek olduğunu belirttiği fotoğrafı inceleyen Profesör Jeff Sedlik, Ağustos 1956'da düzenlenen bir kongrede Kennedy'nin çekilmiş bir fotoğrafıyla, teknedeki adamın fotoğrafını karşılaştırdığında iki fotoğrafta tam bir uyum olduğunu açıkladı.

John F. Kennedy'nin eşi Jackie Kenedy'nin o dönemde hamile olduğu ve Kennedy teknede tatil yaparken hastaneye kaldırıldığı ve düşük yaptığı söyleniyor. Fotoğraf John F. Kennedy'nin başkanlık için yarıştığı 1960 yılında ortaya çıkarılmış olsaydı, Kennedy'nin seçim kampanyası büyük zarar görebilirdi ve hatta seçilmesi imkansız hale gelebilir, tarihin rotası tamamen değişebilirdi.

TNZ, fotoğrafın ABD'nin doğu kıyısında oto galerisi olan bir adama ait olduğunu açıkladı.  Adamın yıllarca çekmecesinde sakladığı bu fotoğraf, ölümü üzerine oğluna miras kalınca ortaya çıktı.