Türk Mimar, Mühendis, ve İlim adamları Derneği (MIM) Genel Kurul  Toplantısını 13 Aralık, Pazar günü, Türkevinin 8. katında yaptı. Toplantıda, Türk Mimar, Mühendis, ve İlim adamları Derneği’nin  Gelecek-Dönem Başkanlığına oybirliği ile Atlı Botaş seçildi.

Derneğin dönem başkanlığını Geçen-Dönem Başkanı Gökhan Gelişen'den devralan Burhan Okuyan ve MIM Yönetim Kurulu şu isimlerlerden oluştu;

Başkan: Burhan Okuyan

Başkan Yardımcısı, Gelecek-Dönem Başkanı: Atlı Botaş, P.E.

Başkan Yardımcısı, Geçen-Dönem Başkanı: Gökhan Gelişen, P.E.

Sekreter: Eser U. Belding, PhD

Sayman: Bahar Yücel

Üye: Oğuz Alpoge

Üye: Ali Koçak, PhD

Sekreter Yardımcısı: Nuran Ünsal

Üye: M. Salih Eryavuz

Üye: Feray Girgin

Denetleme Kurulu Üyeleri:

Değer Tunç, PhD

Yalçın Kaya Sarıer, P.E.

Nadir Yurter, P.E.

MIM’in yeni yönetimi yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

Türk Amerikan Dernekleri Federesyonu (TADF)’nun en eski üyelerinden biri olan ve şimdiye kadar Sekiz kez Federesyon Başkanı çıkaran MIM, 1970 yılında kurulmuş, ve 40. yıldönümünü 2010 yılında kutlayacaktır. Yeni Yönetim Kurulu geçmişteki bütün MIM başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve eski üyeleri ile ve onlarla beraber şimdiki yeni üyeleri bir araya getirerek 40. yılı kutlama faaliyetlerinin planına başlamışlardır.

Hem sosyal hem teknik alanda faaliyetlerini geliştirmek istiyen yeni MIM Yönetim Kurulu, kendisi ile sinkronize eden TADF’daki derneklerle işbirliğini arttırmak ve genişletmek istemektedir. Açılımını hem Amerikalı teknik organizasyonları ile hemde Türkiye’deki benzer dernekler ile işbirliği yaparak daha etkin bir faaliyet listesi çıkarmak istiyen yeni YK, aynı gayret ile Amerikada okuyan öğrencilerle daha fazla ilgilenerek onlara sorunlarında yol gösterme çabası vermektir.

‘Atatürkü Anma Programı’nın organizasyonunu üstlenen ve bir gelenek haline getirip her yıl devam ettirmek isteyen MIM, bu yıl İÜM-USA ve TADF’ın yardımları ile çok başarılı bir program sergilemiştir. Faaliyetlerin sosyal kısmını önce çocuklara yansıtarak, onları teknik dallardaki ilgilerini geliştirme gayesi ile bu sene yapıldığı gibi gelecek senede 'Museum sleep over night' düzenlemektedir. Üyeler ve MIM dostları arasında sosyal yakınlığı geliştirmek gayesi ile her ayın son pazar akşamı saat 5’te 'Networking Night' sosyal/kaynaşma buluşması hazırlamıştır, her ay New York ve New Jersey arasında değişecek olan bu kaynaşma, Ocak ayında New York'ta Turkuaz restorant’da, Şubat ayında New Jersey'de henüz belirlenmeyen bir restorantta olacaktır.

MİM’in bütün faaliyetlerine şimdiden herkesi davet ediyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret edebilir; www.m-i-m.org, veya sorularınız için eMail gönderebilirsiniz; BurhanOkuyan@Yahoo.com.

Resimde MİM yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri bir arada

Turkishny.com