Amerika’dan dünyaya ulaşan Türk-Amerikan haber portalı  Turkishny.com’un ödül gecesine Ajda Pekkan konseri damgasını vurdu.

Turkishny.com’un yayın hayatının 5. yılını doldurması nedeniyle düzenlediği ödül gecesi kapsamında sahne alan Süper Star Ajda Pekkan hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

34. Cadde’deki  Manhattan Center’ın 2 bin 500 kişi kapasiteli The Hammerstein Salonun’da gerçekleşen ödül gecesi, seçkin davetliler eşliğinde ve yoğun katılımla geçti.Salonu tıklım tıklım dolduran Süper Star’ın hayranları Süper Star’ın sahneye çıkmasını sabırsızlıkla bekledi.

Gecede Türk Amerikan toplumuna katkıda bulunanlara teşekkür plaketleri verildi. Başta BM Daimi Büyükelçisi Ertuğrul Apakan ve New York Başkonsolosu Mehmet Samsar olmak üzere önemli konukların katıldığı geceye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ABD temsilciler Meclisi üyesi Robert Wexler, Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markovitz,   New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg gibi isimlerden de tebrik mesajları geldi. Gecenin sunuculuğunu ise TRT de yayınlanmakta olan Medya Müfettişi programı sunucusu Serra Karaçam gerçekleştirdi.

Gecede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ajda Pekkan, New York'ta sahneye çıkmanın kendisi için çok güzel bir duygu olduğunu belirtti.
Pekkan, şöyle konuştu:
''Yıllardan beri ilk defa Amerika'da konser veriyorum, bayağı uzun yıllardan beri... Bu bir ilk, onun için inşallah bundan sonra bunun birçok defalar söz konusu olmasını temenni ediyorum, çünkü hakikaten ben de bu olaydan dolayı çok gurur duyuyorum.''
Programı düzenleyen Rıdvan Sezer'i kutlayan Pekkan, bundan sonra da arzu edilirse yine New York'a gelmek istediğini ifade etti. Türkiye ve ABD arasındaki yolun uzun olduğunu, orkestra elemanlarının seyahatinin kendilerini davet edenler için masraflı olduğunu kaydeden Pekkan, ''Ama yeniden olursa tabii çok güzel olur'' diye konuştu.


Pekkan'ın sevilen eski, yeni şarkıları ve sahne performansıyla New Yorklu hayranlarını coşturduğu gecede, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar da Ajda Pekkan'a teşekkür plaketi sundu.

Turkishny.com

Fotoğraflar: Turkishny.com-AA