ABD'nin Los Angeles şehrine komşu Hollywood şehrinde Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp, yönettiği ve de başrol oynadığı 'Güneşi Gördüm' filmi gösterime sunuldu.

Westwood Productions ve Pacifica Institute'ın ortaklaşa düzenledikleri organizasyonla, Pickford Center for Motion Picture Study'deki Linwood Dunn Tiyatrosu'nda film öncesi resepsiyona katılan Mahsun Kırmızıgül ve filmin Türkiye dağıtıcısı Pamir Demirtaş, sinemaseverlerle sohbet etme imkanı buldu.

Gösterim öncesinde sahneye davet edilen Mahsun Kırmızıgül, organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, burada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Filme gösterilen ilgi ve destek için de şükranlarını sunan Kırmızıgül, "Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Türkiye'de 2,5 milyon gişe yaparak büyük beğeni toplamış olan filmi seyreden yaklaşık 300 seyircinin yarı yarıya Amerikalılardan oluşması dikkat çekti. Güneş'i Gördüm Türkçe olarak, İngilizce alt yazı ile gösterildi. Birçok sinemaseverin film bitiminde salondan gözleri yaşlı ayrıldığı görüldü.

Mahsun Kırmızıgül ve Pamir Demirtaş, dün Türkiye'ye döndü.

(CİHAN)