1999 yılında Michael Jackson'ın siparişi üzerine sanatçı David Nordahl'ın hazırladığı yüzlerce tablo ortaya çıktı. New York Post'un haberine göre bu tablolar Michael Jackson'ı idealize eden özel portrelerden oluşuyor. Söz konusu portreler geçtiğimiz hafta Jackson'ın yaşamı hakkında yazılan bir kitapta yayınlandı. Michael Jackson'ın, Michelangelo'nun David heykeli gibi tasvir edildiği tablolardan en ilginci Michael'ı melek çocuklarla çevreliyor.

Michael Jackson, siparişlerinden birinde Kral Arthur, bir diğerinde Peter Pan olmuş.

Sanatçının yüzlerce resmini yapan Nordahl'ın, büyük boydaki eserler için 150,000 dolar aldığı söyleniyor. Jackson bu özel koleksiyon için milyonlarca doları gözden çıkartmış.

Ressam, Michael'ın Peter Pan tablosunda kızkardeşi Janet Jackson'ın da peri olarak tasvir edilmesini istediğini söylüyor. Ne var ki magazinciler, sipariş edilen tablodaki melek tasvirlerinin erkek çocuklar olmasına yine takılmış durumda.

David Nordahl'ın tabloları, "Michael Jackson Opus: The Ultimate Celebration of an Icon" adlı 450 sayfalık bir cilt haline getirildi ve satışa hazırlanıyor.