Farklı aileler tarafından evlat edinilen 5 kardeş tam 80 yıl sonra Kansas City'de biraraya geldi. 1928 yılında kardeşler, evlatlık verilmek suretiyle birbirinden ayrıldı. Bu beklenmedik ayrılık, tüm kardeşlerde bir gün yeniden birleşme özlemini doğurdu.

Exie Davis kısa bir süre önce 90. yaş günü kutladı ancak hala o dönem bebek olan kardeşi Lillian'ın aileden ayrılmasını hatırlıyor.

Davis, "Ayrıldığında minik bir bebekti. Neler olduğunu anlayamamıştım," diye konuştu.

Babaları George Chrisman, annelerinin ölümünün ardından 3 çocuğunu evlatlık verdi. Kardeşler üçüzlerden ve bir erkek, bir kız kardeşten oluşuyordu. En küçüklerinin adı Lillian'dı.

Exie Davis o günlerde bir anda evden gönderilen minik kız kardeşinin fotoğrafını çekmişti. 'Bir anda bir parçamın gittiğini hissettim." diyerek yaşadığı üzüntüyü anlattı.

Günler yıllara yıllar on yıllara döndü. İkizler Bob Darmon ve Mary Long şimdi 80'li yaşlarda ve aileyi birleştirenler onlar oldu.

Mary Long, "Gerçekten eski ev günlerimizdeki gibi hissediyorum." yorumunu yaptı.

Ancak yap-boz burada tamamlanmıyor. En küçük kız kardeş Lillian hala kayıptı. Geçen cuma günü ona da ulaşıldı. Eski evlatlık kayıtlarının uzun süre incelenmesi sonucunda Lillian'a da ulaşıldı.

Onu evlat edinen aile ona Barbara adını vermiş ve Oklahoma City'de Barbara Miller olarak yaşamış.

Aile, Ancestry.com websitesi sayesinde biraraya geldi. Site aileye, Missouri evlatlık yasasının vermediği bilgileri sağlayınca bulmacanın tüm parçaları çözülmüş oldu.

Onlar için şimdi yeniden bir aile olma fırsatı doğdu.

Miler, "Evlat edinilen çocuklarda oluşan derin bir boşluk var," diyerek kavuşmanın mutluluğunu anlatmaya çalıştı.

Yaşayan ve birleşen kardeşlerin yaşları 82 ila 90 arasında değişiyor. Bazıları farkıl eyaletlerde yaşıyor ancak hepsi temasta kalmayı planlıyor.

Turkishny.com/Gülten Sarı