O bir kanser hastası ve doktorlar 7-10 gün ömrü kaldığını söyledi. Hanna Brait sadece 9 yaşında bir kız çocuğu ancak o şimdiden hem kendi hem de başkalarının hayatında çok büyük değişiklikler yaptı bile.

İki yıl önce lenf kanserine yakalan Hanna'ya doktorları 10 günlük ömrü kaldığını söyledi. Buna rağmen, Hanna ilaçlarını aldı ve tedavisini yaptırdı. O günden sonra da herşey yoluna girdi ve Hanna iyileşmeye başladı.

İyileştikten sonra Disney Dünyasına gitme hayalini de gerçekleştiren Hanna, burada hayatının kararını verdi ve diğer kanserli çocukların hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti.

Disney Dünyasına harikat bir seyahat yaptığını ve kendisine verilen bu ödülün karşılığını vermek istediğini anlatan Hanna, daha sonra gerdanlık yapıp satmaya ve gelirini de hayallerini gerçekleştirmek isteyen kanserli çocuklara bırakmaya başladı.

Kolye satışından elde ettiği geliri Make-A-Wish Vakfına bağışlayan Hanna, cevizden ve eriyik mumdan kalp şeklinde kolyeler yapıp satıyor.

Her bir kolyenin üzerine yaşadığı acı ve tatlı tecrübeyi de not olarak iliştiren Hanna, şu ana kadar 12 bin dolarlık satış yaptı ve iki çocuğun hayalini gerçekleştirdi.

Hanna, "Disney'e gittiğimde yaşadığım mutluluğu başka çocukların da yaşamasını istiyorum." diyerek işinden duyduğu mutluluğu anlatıyor.

Minik kızın el emeği ürünler 11 Aralık'a kadar Prudential Center'da olacak. Aynı zamanda netten de bu kolyeler satın alınabiliyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı