Evsiz baba Charles Green'in tatil öncesinde tek bir dilediği var: Minik kızları için sıcak bir yuva.

35 yaşındaki Bushwick Brooklyn'li Baba Green, "Noel günü kızlarımın bir çadırda uyanmasını istemiyorum" diyerek yardımseverlere sesleniyor. Tek başına kızlarını büyütmeye çalışan baba Mayıs ayından bu yana evsiz.

Green, "Kendi apartman dairemizde, kızlarım Noel ağacı altında oyunlarını oynarken onlara kahvaltılarını hazırlamak istiyorum." diye konuşuyor.

Green, kızları Serenity, Aliayah, Alicia ve Jamia'nın Noel sabahı uyanacakları bir evleri yok...

Ekonomik krizin ortasında iş bulamayan ve hemen her işe giden baba Green'in kızları Serenity 10, Jamia 8, Aliayah 3 ve Alicia sadece 1 yaşında. Kentte tıpkı bu aile gibi çok sayıda kişi evini kaybetti ya da kirasını ödeyemediği için sokaklara mecbur kaldı.

Brooklyn'de bu yıl çocuklarıyla birlikte tam 6 bin aile bir çadır başvurusunda bulundu. Ekim ayında bu talep geçen iki yıla oranlay üzde 45 arttı.

Sosyal yardım örgütü  CAMBA yöneticisi Claire Hardling-Keefe, ekonomik kriz nedeniyle sokakta kalan ve barınma evlerine düşen insan sayısının her geçen gün arttığını belirtiyor.

Bu çerçevede evsizlere yardım kampanyası başlatan Brooklyn Community Foundation da, evsiz çocuklara kitap ve oyuncak bağışlanması için çabalıyor. Vakfın başkanı Marilyn Gelber, kentte zor durumda olan gençlere yardım etmeye çalıştıklarını ifade ediyor.

Baba Green, 4 minik kıza bakma çabası içinde kendi ayakları üzerinde durmanın zor olduğunu anlatıyor.

Mayıs ayında 4 kız annelerinden alındı ve babalarına verildi. Ancak baba da evini kaybedince ailece sokakta kaldılar.

Turkishny.com / Gülten Sarı