Son zamanda çeşitli ev eşyalarında, hatta tost parçalarının üzerinde, kirli pencerede Hz. İsa'nın görüntüsünü gördüğünü söyleyen insanların sayısında büyük bir artış yaşandı.

Onlardan biri de Boston'da yaşandı.

Mary Jo Coady isimli kadın, ütüsünün tabanında Hz. İsa'yı anımsatan bir figür gördüğünü iddia ediyor. Ütüsünü göstermekten çekinmeyen Coady, figürü ilk kez kızının odasında ütü işini bitirdikten sonra fark ettiğini söylüyor.

İmajı gördükten sonra hayatın iyi gideceğine dair bir hisse kapıldığını belirten Coady 44 yaşında ve iki çocuk annesi. Çocuklarının da ütüyü ve altındaki figürü gördükten sonra, "Anne bu Hz. İsa'ya benziyor" dediklerini ondan sonraki süreçte de inancının yenilendiğini ifade etti.

Coady, bu görüntüyü kendine saklamak yerine Facebook'taki kişilerle paylaşmayı seçti ve arkadaşları da onun Hz. İsa figürü iddiasına destek verdi. Coady, "Ben deli değilim." diyerek de eleştirilere yanıt vermiş oldu.

Ancak, pek çok kişi Hz. İsa'nın görüntülerini çeşitli eşyalarda gördüğünü iddia ediyor ve bunu paraya çevirmeye çalışıyor. Bunlardan biri de bir patates üzerinde Hz. İsa figürü gördüğünü söyleyen adamın bunu eBay'da 3 bin dolara satmaya çalışması oldu. Fakat, son dönemlerde yaşadığı ekonomik zorluğa rağmen Coady'nin böyle bir niyeti yok.

Turkishny.com / Gülten Sarı