Amerika'da bir yönüyle sevindiren bir yönüyle de üzüntü veren bir yangın olayı yaşandı. 2 yaşındaki bir çocuk, 1 yaşındaki kardeşini sürükleyerek yangından kurtarmayı başarırken, anne yanarak can verdi. Yangında ailenin diğer fertleri de yaralı olarak kurtarıldı.

Phoenix, Arizona'da meydana gelen olayda, Maricopa İtfaiye Departmanı genç bir kadını evinin kapısının dibinde, elinde cep telefonuyla ölü bir vaziyette buldu. Kimliği Michelle Mariano olarak belirlenen genç kadının 28 yaşındaki kız kardeşi Marion Mariano da ağır yaralı olarak kurtarıldı. İki küçük bebek ise Maricopa Tıp Merkezine kaldırılarak tedavi altına alındı.

1 yaşındaki kardeşini sürükleyerek kurtaran 2 yaşındaki çocuğun ise vücudunun yüzde 40 yandı. Ağır yaralı kurtarılan Marion Mariano'nun ise vücudunun yüzde 70'inde ağır yanıklar oluştu. Diğer iki yaralı kurban ise 40 ve 50 yaşlarında aile yakınları olarak teşhis edildi.

Yangının çıktığı ev, birkaç çiftçinin çalıştığı bir çiftlik evlerinden birisi olarak tanımlandı.

Evde yaşayan 2 erkek, yangının çıktığı sırada çiftlikte çalışıyordu. Kurbanların amcası, alevleri gördü ve yardım etmek için eve doğru koştu. 2 yaşındaki çocuk, amcasına yangının evde düşen bir eşyadan çıktığını söyledi.

Polis olayı çok yönlü soruşturuyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı