Amerika'da bir kadın hayatı boyunca yaptığı 40 bin dolarlık birikimini bir kilisenin bahçesine Bakire Meryem korur umuduyla bıraktı ve bir hafta sonra döndüğünde parasını güven altında buldu.

Emmitsburg'ta meydana gelen olayda, kadın iki çanta içindeki bozuklukları alarak kilisenin bahçesinde bir yere bıraktı. Kadın, kendisi kasabada yokken paralara Bakire Meryem'in göz kulak olmasını istediğini ve planın işe yaradığını söyledi. Aradan bir hafta geçti ve para kadına geri döndü.

Kilise yetkilileri, temizlikçinin bahçede temizlik yaparken iki poşet içinde altın ve gümüş bulduğunu belirtti. Kilise yetkilisi William Tronolone, paraları bırakan kadının bir hafta sonra kendisine gelip, kimsenin bozuk para bulup bulmadığını sordu.

Tronolone, "Kadına paraları neden bıraktığını sordum. O da bana, şehir dışına çıkması gerektiğini, parayı evde bırakmaya çekindiğini ve Bakir Meryem'in kendisi için paraya göz kulak olmasını istediği yanıtını verdi." yanıtını verdi.

Yetkili, parayı bırakan kadının adını açıklamayı reddetti ve kadını parasını güvenli bir banka kasasına koyması için ikna etti.

Baltimore'un 50 mim kuzeybatısındaki kilise, Lourdes Fransa'daki Bakire Meryem'in türbesinin bir benzeri olarak değerlendiriliyor.

Emmitsburg'daki benzer yapıyı yılda 200 bin ziyaretçi geziyor. Kimi zaman ziyaretçiler bu kiliseye bağışlarda bulunuyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı