Chicago School'un müdürü Michael Scott, Chicago Nehrinin sığ bir noktasında ölü vaziyette bulundu. Yetkililer müdürün önce silahla kendisini vurduğunu ve nehire düşerek öldüğünü söylese de olayla ilgili pek çok soru işareti var.

Doktorlar, Scott'un kendini vurması dışında ölümüne dair başka bir kanıt bulunmadığını belirtiyor.

Scott'un ölümü dün cesedinin 12 saat sonra Chicago Nehri'nde bulunmasının ardından kayıtlara intihar olarak geçti. Ancak, yetkililerin bu sonuca bu kadar kısa bir sürede varması dikkat çekti.

Olayın ardından Cook Kenti Adli Tıp Uzmanı Nancy Lynne Jones bir açıklama yaptı ve otopsi sonucunu duyurdu.

Scott'un bedeni, cesedi yüzüstü su üzerinde gezinirken bulunmasının ardından adli tıbba gönderildi ve öğle saatlerinde yapılan açıklamayla müdürün kendini vurduğu açıklandı.

Jones, bu kadar hızlı sonuca varılmasıyla ilgili, "Scott'un vücudundaki silah yaraları bizim cinayetlerde değil intiharlarda gördüğümüz türden. Silah kafaya doğrultulmuş ve ateşlenmiş. Kafaya bir baskı oluşmuş. Yani intihar vakalarının pek çoğunda olduğu gibi," açıklaması yaptı.

Jones, iki dedektifin de otopsi raporuyla aynı sonuca vardığını da belirtti.

Fakat, bulgulara rağmen Chicago Polis departmanı yetkilisi Jody Weis, soruşturmayı bitirene kadar Scott'un ölümüyle ilgili 'tanımlayıcı bir' karar vermeyeceklerini söyledi.

Weis, "Otopsi raporu açıklandı ancak yine de açıklanmamış pek çok soru var. Kesin bir karar açıklamadan önce gerekli tüm incelemeyi yaptığımızdan emin olmak istiyoruz. Bu nedenle ölüm nedeniyle ilgili konuşmak bizim için erken olur," yorumunu yaptı.

Şimdi gözler soruşturmanın sonucunda.

Turkishny.com / Gülten Sarı