73 yaşındaki babanın yıldızı Twitter'da parladı. ABD'de 73 yaşındaki bir babanın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki mesajlarının komedi dizisine dönüştürülmesi planlanıyor. 29 yaşındaki Justine Halpern, babasının sözlerini Twitter'a aktarmaya başladığından beri internette yıldızı parladı.

Mesajlarının 700 binden fazla takipçisi var.


Hollywood Reporter gazetesine göre CBS televizyonu için çekilmesi düşünülen aile komedisinin senarist ve yapımcılarından biri de Halpern olacak. Will ve Grace dizisinin prodüktörlerinden David Kohan ile Max Mutchnick de yapım ekibine katılacaklar.

Önce deneme bölümleri çekilecek olan komedi, başarılı olursa diziye dönüştürülecek. Halpern kitaba dönüştüreceği mesajların yayın haklarını ise Harper Collins yayınevine sattı.

Justine Halpern Ağustos ayında yeniden anne ve babasının evinde taşınmış, kısa süre sonra da babası ile konuşmalarını Twitter'da yayınlamaya başlamıştı.

Baba Halpern'in "incilerinden" bazıları şöyle:

Tembelliği sen keşfettin sayılır. İnsanların "Tembelim" demeden önce seni arayıp telif hakkı ödemesi lazım.

Trafik cezanı öde. Bu kadar öfkelenme. İnsan hakları hareketine katılan bir özgürlük savaşçısı değilsin, arabanı yanlış yere park etmiş bir adamsın.

Annen dün gece köfte yaptı. Birazı senin, birazı benim ama çoğu benim. Unutma: Çoğu. Benim.

Mutfaktaki musluğu açınca sen duşta haşlanıyorsun, tamam, anladık. Hayır, musluğu açmaktan vazgeçmiyorum. Sadece evet, olayı anladım diyorum.