Connecticut'ta bir kadın, 90 kiloluk bir gorilin saldırısına uğradığı günden bu yana ilk kez yüzünü gösterdi.

Daha önce gayet güzel bir yüzü olan kadının, saldırıdan sonraki görüntüsü ise tam bir felaketti. Gözleri görmeyen ve sadece bir kamışla beslenen kadının hukuk mücadelesi de sürüyor.

Saldırıdan bu yana ilk kez televizyona çıkan ve yüzü görünen Charla Nash, kızgın olmadığını, tek amacının iyileşmek olduğunu, geriye bakmanın anlamı olmadığını söylüyor.

Haberin videosu için tıklayınız!

Oprah, programa katılan kadının şapkasını çıkarınca, Charla'nın yüzünün korkunç hali de bir anda ekranda göründü. Tanınmayacak haldeki yüzde burun tamamen yok olmuş, gözler de artık görmüyordu.

Olay Şubat ayında, Nash'in bir arkadaşının şempanzesini eve götürmesine yardım etmesini istemesinin ardından yaşanmıştı. Şempanze bir anda Nash'in yüzüne atılıp, ağzını, burnunu ve gözlerini yerinden sökmüştü.

Polis olaydan sonra şempanzeyi öldürdü ve Nash hastaneye kaldırıldı. Nash hala Ohio'da Cleveland Clinic'te tedavi görüyor.

Nash, saldırıya dair hiçbir şeyi hatırlamadığını ve hatırlamak istemediğini söyledi. "Tek isteğim iyileşmek" diyen Nash, artık kabuslarla uyanmak istemediğini belirtti.

Arkadaşını şempanze konusunda sık sık uyardığını söyleyen Nash, hayvanın tehlikeli olduğu ve birilerini incitebileceği uyarısına rağmen, arkadaşının kulak asmadığını da kaydetti.

Nash'in ailesi, uyarılara kulak asmayan ve şempanzeyi ortalık yerde bırakan arkadaşı Herold'a karşı 50 milyon dolarlık bir dava açtı. Bununla da yetinmeyen aile, Connecticut eyaletini 150 milyon dolarlık tazminat ödemesi için dava etmeye hazırlanıyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı